Facebook Twitter E-mail
17. června 2018

Slavné role, které téměř patřily jiné hvězdě

Dokážete si svůj milovaný seriál představit bez jeho herců? Nebo své oblíbené postavy s úplně jinou tváří? Většinou, možná dokonce nikdy, to nejde. Některé role patří u hereckých hvězd k jejich životním, jen těžko se chce věřit, že si většina z nich také musela projít castingovými koly, kdy se rozhodovalo o mnoha různých tvářích jedné a té samé postavy.

V dnešním fotočlánku se podíváme na 19 známých seriálů a jejich 19 hlavních postav, u kterých chyběla jen špetka, aby vše vypadalo úplně jinak. Po prohlédnutí fotografií nám nezapomeňte v komentářích sdělit, kdo vás překvapil, ve kterých případech by se vám v dané roli líbila více první volba, a kdy naopak osud zasáhl zcela správně a vybral pro dané postavy ty správné herce, kteří k nim dokonale pasují.

Chris Pratt jako Chuck Bartowski
Seriál: Chuck
Nakonec obsazen: Zachary Levi

„Pratt byl prvním hercem, kterému jsem chtěl dát roli Chucka. Ale osud tomu chtěl jinak, bylo mu předurčeno strážit galaxii, ne Buy More,“ prozradil tvůrce Josh Schwartz.

Cobie Smulders jako Kate Austen
Seriál: Lost
Nakonec obsazena: Evangeline Lilly

„Evangeline i já jsme obě četly na castingu Lost,“ uvedla Smulders. „Je mi hodně dlužná, protože jsem šla dovnitř a naprosto jsem to pokazila.“

Katie Holmes jako Piper Chapman
Seriál: Orange Is the New Black
Nakonec obsazena: Taylor Schilling

Holmes patřila k nejžhavějším kandidátkám pro hlavní roli v seriálu, ale měla v té době jiné povinnosti, roli nakonec tedy dostala Schilling.

Mary Lynn Rajskub jako Pam
Seriál: Office, The (US)
Nakonec obsazena: Jenna Fischer

Adam Scott jako Jim
Seriál: Office, The (US)
Nakonec obsazen: John Krasinski

V dnešní době už si nikdo nedovede představit, že by The Office mělo jiné herecké obsazení. Kdyby navíc Scott roli získal, do koho by se pak zamilovala Leslie v Parks and Recreation?

Hugh Grant jako the Ninth Doctor
Seriál: Doctor Who
Nakonec obsazen: Christopher Eccleston

„Před několika lety mi byla nabídnuta role Doctora a já byl hodně polichocen,“ přiznal Grant. „Nebezpečí u podobných projektů ale je takové, že až poté, když to vidíte v televizi, říkáte si, jak je to super a proč jsem jen řekl ne.“

Ashlee Simpson jako Elena Gilbert
Seriál: The Vampire Diaries
Nakonec obsazena: Nina Dobrev

Chvíli trvalo, než si tým za TVD zvykl na Dobrev. Stanice na ně navíc tlačila, aby najali Simpson, ale když se znovu podívali na castingové video Niny, věděli, že právě ona je jejich Elena.

Katie Holmes jako Buffy Summers
Seriál: Buffy the Vampire Slayer
Nakonec obsazena: Sarah Michelle Gellar

Pro Gellar je Buffy životní role, nicméně herečka nebyla první, komu byla role nabídnuta. Dostala ji Katie Holmes, ale odmítla ji, aby dokončila střední školu.

John Cusack jako Matthew Broderick as Walter White
Seriál: Breaking Bad
Nakonec obsazen: Bryan Cranston

Stanice AMC hledala velké filmové hvězdy pro hlavní roli v Breaking Bad, všichni ji ale odmítli. Díky tomu šanci získal Cranston.

Jennifer Ehle jako Catelyn Stark
Seriál: Game of Thrones
Nakonec obsazena: Michelle Fairley

Ehle dokonce obdržela nabídku na roli Catelyn Stark a také ji přijala, nicméně u seriálu nevydržela příliš dlouho. Po natočení pilotu byla nahrazena.

Dana Delany jako Carrie Bradshaw
Seriál: Sex and the City
Nakonec obsazena: Sarah Jessica Parker

„Nechtěla jsem být v seriálu o sexu,“ prozradila Delany a přiznala, že roli odmítla. Sarah Jessica Parker už takový morální problém neměla.

Bill Nighy jako the Twelfth Doctor
Seriál: Doctor Who
Nakonec obsazen: Peter Capaldi

„Skutečně jsem byl osloven,“ uvedl Nighy. „Ale nechtěl jsem být Doctorem.“ Samozřejmě to herec uvedl ve vší slušnosti, prý pouze nechtěl mít na svědomí takovou zodpovědnost, jakou role Pána času představuje.

Ashley Judd nebo Helen Hunt jako Alicia Florrick
Seriál: The Good Wife
Nakonec obsazena: Julianna Margulies

„Když se ke mě The Good Wife dostala, byl to velký kompliment,“ přiznala Margulies. „Ashley Judd získala nabídku, ale odmítla ji. Pak mi bylo řečeno, že mi roli dají, ale napřed se zeptají Helen Hunt. A pokud ta odmítne, tak role bude moje.“

Paul Giamatti jako Michael Scott
Seriál: Office, The (US)
Nakonec obsazen: Steve Carell

Carrell nebyl první volbou pro hlavní roli v The Office. Nabídku získal Giamatti, ale projekt ho neoslovil.

Gillian Anderson jako Lady Cora
Seriál: Downton Abbey
Nakonec obsazena: Elizabeth McGovern

Hvězda z Akt X odmítla roli paní Crawley. „Už jsem hrála celou řadu postav na jedno kopyto – napjatá, zmatená, tajemná, místy až se sklony k sebevraždě, nechtěla jsem mít další podobnou roli.“

Thomas Jane jako Don Draper
Seriál: Mad Men
Nakonec obsazen: Jon Hamm

I když to v dnešní době může lidem připadat nepochopitelné, ne všichni byli pro, aby Hamm získal hlavní roli v Mad Menech. „Myslím, že roli chtěli pro Thomase Janea, ale ten jim tenkrát řekl, že nechce dělat v televizi,“ uvedl Hamm.

Craig T. Nelson jako Jay Pritchett
Seriál: Modern Family
Nakonec obsazen: Ed O'Neill

Někdy je ten správný casting otázkou peněz. Role Jaye byla nabídnuta Nelsonovi, ale odmítl ji kvůli jinému seriálu – Parenthood, kde mu prostě a jednoduše nabídli více peněz.

Pamela Anderson jako Agent Scully
Seriál: The X-Files
Nakonec obsazena: Gillian Anderson

„Hledali někoho s větším poprsím, vyššího, s hezčími nohami,“ prozradila Gillian. Nakonec však tým za seriálem udělal výjimku, a to hlavně kvůli talentu, který v herečce viděli.

Tom Selleck jako Mitch Buchannon
Seriál: Baywatch
Nakonec obsazen: David Hasselhoff

Být symbolem sexu může být náročné. Selleck se snažil vyhnout tomuto označení (i když nakonec stejně selhal) tím, že odmítl roli v Pobřežní hlídce. Hasselhoff se díky ní stal hvězdou.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Anduska
před 2 týdny
Smulders místo Lilly bych klidně dala, u Granta těžko říct :D Jako herce...
IcePrincess
před 8 dny
To, že na Scully hledali dlouhonohou blondýnu vím, ale že zvažovali Pamelu, to...
Destinytte
před 7 dny
Uh. Ač si jsou někteří vzhledově dost podobní, tak si to stejně nedovedu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY